Gevalia-Striken 2017-18

Utvecklat av     Meriq

Anmälda spelare för Gevalia-Striken 2017-18

Tillbaka

Följande spelare är anmälda till Gevalia-Striken 2017-18:

  Namn Klubb Start
1. Anders Erikhans BK Granen Lördagen den 6 januari 13:00
2. Anders Larsen BK Skinnarna Torsdagen den 4 januari 19:00
      Lördagen den 6 januari 10:00
3. Andreas Bengtsson BC Cobbers Tisdagen den 2 januari 19:00
4. Ann-Katrin Johansson Gävle KK Onsdagen den 27 december 19:00
5. Ann-Katrin Sjöberg Gävle KK Torsdagen den 4 januari 19:00
6. Annette Söderberg Gävle KK Tisdagen den 2 januari 19:00
7. Annika Grönvall BK Mistral Tisdagen den 2 januari 19:00
8. Annika Kilander Sundbybergs IK Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
9. Barbro Odén Gävle KK Torsdagen den 4 januari 19:00
10. Benny Skogsberg Delta 72 Onsdagen den 27 december 19:00
      Tisdagen den 2 januari 19:00
11. Benny Öberg Gävle KK Onsdagen den 27 december 19:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
12. Bert Andersson BK Runan Lördagen den 6 januari 10:00
13. Bo Klingsmo BK Plus Lördagen den 30 december 13:00
14. Bo Persson BK Milan Onsdagen den 3 januari 19:00
15. Camilla Johansson Delta 72 Onsdagen den 3 januari 19:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
16. Caspar Due-Boje BK Runan Lördagen den 6 januari 10:00
17. Christer Johansson Sandvikens AIK BK Onsdagen den 27 december 19:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
18. Christian Björkefors BK Granen Lördagen den 9 december 10:00
      Lördagen den 30 december 10:00
19. Christoffer Larsson BK Granen Lördagen den 6 januari 13:00
20. Curt Eriksson Gävle KK Lördagen den 9 december 10:00
      Onsdagen den 27 december 19:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
21. Daniel Johansson Ludvika BK Lördagen den 6 januari 13:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
22. Daniel Olsson BK Runan Lördagen den 6 januari 10:00
23. Daniel Pierrou Gävle KK Tisdagen den 2 januari 19:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
24. Daniel Wahlgren Gävle KK Lördagen den 9 december 10:00
      Onsdagen den 27 december 19:00
      Lördagen den 30 december 13:00
25. Dennis Hellbergh BK Bågen Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
      Söndagen den 7 januari Kvart
      Söndagen den 7 januari Semi
      Söndagen den 7 januari Final
26. Emma Hellström Sandvikens AIK BK Onsdagen den 3 januari 19:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
27. Erik Bäckström BK Granen Lördagen den 6 januari 13:00
28. Erika Svensson B-K Eva Onsdagen den 27 december 19:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
29. Ewa Nyholm Gävle KK Lördagen den 16 december 10:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
30. Ewa-Lena Bichsel Sandvikens AIK BK Onsdagen den 27 december 19:00
31. Faruk Ohranovic BC Pegasus Onsdagen den 27 december 19:00
      Lördagen den 30 december 10:00
32. Fredrik Andersson Ludvika BK Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
33. Fredrik Lindegren Gävle KK Onsdagen den 3 januari 19:00
34. Fredrik Nyström Stureby BK Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
35. Gunnar Persson Warpen BK Tisdagen den 2 januari 19:00
36. Göran Larsson Delta 72 Onsdagen den 27 december 19:00
37. Göran Lönn Sigma BK Lördagen den 30 december 13:00
38. Göran Olsson BK Xet Onsdagen den 27 december 19:00
39. Göran Sahlin BK Milan Onsdagen den 3 januari 19:00
40. Hanna Hillman Gävle KK Lördagen den 30 december 10:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
41. Hans Bergman Sandvikens AIK BK Lördagen den 16 december 10:00
      Torsdagen den 28 december 19:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
42. Helene Fischbach Sollentuna BwK Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
43. Henrik Eriksson Bodens BS Tisdagen den 2 januari 19:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
      Söndagen den 7 januari Kvart
      Söndagen den 7 januari Semi
44. Håkan Fridlund BK Nobel Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
45. Håkan Larsson Sandvikens AIK BK Lördagen den 9 december 10:00
      Lördagen den 30 december 10:00
      Lördagen den 30 december 13:00
46. Ingalill Hedborg BK Träffen Lördagen den 9 december 10:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
47. Ingegerd Örnblom Gävle KK Onsdagen den 3 januari 19:00
48. Jan Hoflin SK Nova Torsdagen den 4 januari 19:00
49. Jan Selin Gävle KK Tisdagen den 2 januari 19:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
50. Jan Stenberg BC Cobbers Onsdagen den 27 december 19:00
      Lördagen den 30 december 10:00
51. Jan Sundberg Sandvikens AIK BK Torsdagen den 28 december 19:00
52. Jan Söderkvist BK Granen Lördagen den 30 december 10:00
53. Jarmo Virkkunen Gävle KK Lördagen den 16 december 10:00
      Onsdagen den 27 december 19:00
      Torsdagen den 28 december 19:00
54. Jennie Sjöberg Gävle KK Lördagen den 9 december 10:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
55. Jenny Lönn Sigma BK Lördagen den 30 december 13:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
56. Jens Millgård Gävle KK Torsdagen den 28 december 19:00
      Tisdagen den 2 januari 19:00
57. Jerker Fahlström BK Klossen Onsdagen den 3 januari 19:00
58. Jessica Lindqvist Gävle KK Onsdagen den 27 december 19:00
      Lördagen den 30 december 10:00
      Tisdagen den 2 januari 19:00
59. Joakim Brandt BK Skinnarna Torsdagen den 4 januari 19:00
      Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
60. Johan Andersson Sandvikens AIK BK Lördagen den 9 december 10:00
      Lördagen den 16 december 10:00
      Lördagen den 30 december 10:00
61. Johan Berg BK Klossen Lördagen den 30 december 13:00
62. Johan Lindman BK Runan Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
63. Johanna Green Sandvikens AIK BK Lördagen den 9 december 10:00
      Lördagen den 16 december 10:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
64. Johannes Eliasson Gävle KK Onsdagen den 27 december 19:00
      Lördagen den 30 december 13:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
65. Johnny Roos BK Zenit Lördagen den 9 december 10:00
66. Jonas Östman BajenFans BF Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
67. Jonathan Larsson BK Granen Lördagen den 6 januari 13:00
68. Jussi Viitamäki BK Granen Lördagen den 30 december 13:00
      Tisdagen den 2 januari 19:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
69. Jörgen Ek Sundbybergs IK Lördagen den 30 december 10:00
70. Kenneth Emblad Aftonbladets IK Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
71. Kent Wogel Stureby BK Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
72. Kjell Eriksson Gävle KK Lördagen den 9 december 10:00
73. Kjell Wikström BK Rättvik Lördagen den 9 december 10:00
      Tisdagen den 2 januari 19:00
74. Krister Lindström Sandvikens IF Lördagen den 16 december 10:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
75. Kristina Johansson Sandvikens AIK BK Lördagen den 16 december 10:00
      Onsdagen den 27 december 19:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
76. Kurt Andersson BK Runan Lördagen den 6 januari 10:00
77. Kåre Birgersson BK Rullarna Lördagen den 9 december 10:00
78. Lars Kjettselberg Delta 72 Onsdagen den 27 december 19:00
79. Lars Vattulainen BK Stöten Torsdagen den 4 januari 19:00
80. Lars-Göran Ericsson Delta 72 Onsdagen den 27 december 19:00
      Tisdagen den 2 januari 19:00
81. Lars-Olov Andersson Sandvikens IF Torsdagen den 4 januari 19:00
82. Leea Helin BK Rullarna Lördagen den 30 december 13:00
83. Leif Ek Gävle KK Lördagen den 16 december 10:00
84. Leif Sieurin IKW/Köping BK Lördagen den 9 december 10:00
85. Linus Olsson BwK Ankaret Lördagen den 9 december 10:00
      Onsdagen den 27 december 19:00
86. Magnus Andersson Sandvikens AIK BK Lördagen den 9 december 10:00
      Lördagen den 30 december 10:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
      Söndagen den 7 januari Kvart
87. Magnus Lindkvist Ludvika BK Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
88. Marcus Hallenberg Gävle KK Lördagen den 16 december 10:00
89. Margaretha Schöning Warpen BK Lördagen den 30 december 13:00
90. Maria Arnöman Sandvikens AIK BK Torsdagen den 28 december 19:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
91. Maria Nylund Warpen BK Lördagen den 30 december 13:00
92. Marie Gunnarsson BK TT Lördagen den 6 januari 13:00
93. Marie-Louise Johansson BK Zenit Lördagen den 9 december 10:00
94. Mark Westphal BajenFans BF Lördagen den 30 december 10:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
95. Markus Gustafsson Sandvikens IF Lördagen den 16 december 10:00
96. Markus Hoflin SK Nova Torsdagen den 4 januari 19:00
97. Martin Ek Bulltofta BK Onsdagen den 27 december 19:00
      Lördagen den 30 december 10:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
98. Martin Hagevall Gävle KK Onsdagen den 27 december 19:00
99. Mathias Johansson Ludvika BK Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
100. Mats Holm Sandvikens AIK BK Torsdagen den 28 december 19:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
101. Mats Larsson BK TT Lördagen den 6 januari 13:00
102. Mattias Andersson Gävle KK Tisdagen den 2 januari 19:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
103. Matts Juthagen KK Träff Lördagen den 16 december 10:00
104. Michael Lagerlöf Uppsala BC 90 Onsdagen den 3 januari 19:00
105. Michael Sandin Delta 72 Onsdagen den 27 december 19:00
106. Mikael Berg BK Klossen Lördagen den 30 december 13:00
107. Mikael Jansson Gävle KK Lördagen den 9 december 10:00
      Torsdagen den 28 december 19:00
      Tisdagen den 2 januari 19:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
108. Mikael Jernberg BK Skinnarna Torsdagen den 4 januari 19:00
      Lördagen den 6 januari 10:00
109. Mikael Olsson BwK Ankaret Lördagen den 9 december 10:00
      Onsdagen den 27 december 19:00
110. Mikael Olsson BK Runan Lördagen den 6 januari 10:00
111. Mikael Smedberg Ludvika BK Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
112. Mikael Sohlström BK Plus Lördagen den 30 december 13:00
113. Mikael Viitamäki BK Granen Lördagen den 30 december 13:00
      Tisdagen den 2 januari 19:00
114. Mikael Wahlbäck Sandvikens AIK BK Onsdagen den 27 december 19:00
115. Moa Jonsson Sandvikens AIK BK Onsdagen den 3 januari 19:00
116. Niclas Jonasson Delta 72 Torsdagen den 28 december 19:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
117. Niclas Matikainen Gävle KK Lördagen den 30 december 10:00
118. Niclas Persson BK Rättvik Lördagen den 9 december 10:00
      Tisdagen den 2 januari 19:00
119. Oskar Ilfeldt BK Kaskad Lördagen den 6 januari 10:00
120. Peter Snibb BK Granen Lördagen den 6 januari 13:00
121. Rickard Attebring Stureby BK Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
122. Robert Cedervall BC Cobbers Lördagen den 30 december 10:00
123. Robert Finli Stureby BK Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
124. Roger Ståhl BK Granen Lördagen den 30 december 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
125. Roger Wilhelmsson BK Arkos Tisdagen den 2 januari 19:00
126. Sebastian Blomsten BK Klossen Lördagen den 30 december 13:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
127. Sofia Berg BK Klossen Lördagen den 30 december 13:00
128. Stefan Jonasson Delta 72 Torsdagen den 28 december 19:00
129. Sten Olsson BC Pegasus Lördagen den 30 december 10:00
130. Stig Lundberg Delta 72 Onsdagen den 27 december 19:00
      Tisdagen den 2 januari 19:00
131. Sven-Olov Sjölund BK Rullarna Lördagen den 16 december 10:00
      Lördagen den 30 december 13:00
132. Terese Jonsson Sandvikens AIK BK Lördagen den 9 december 10:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
133. Thomas Lindblad Gävle KK Lördagen den 30 december 10:00
      Lördagen den 30 december 13:00
134. Thomas Lindegren Gävle KK Torsdagen den 28 december 19:00
      Onsdagen den 3 januari 19:00
135. Thomas Linder Gävle KK Lördagen den 9 december 10:00
      Lördagen den 30 december 10:00
      Lördagen den 30 december 13:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
136. Thomas Persson Sandvikens AIK BK Torsdagen den 28 december 19:00
137. Thomas Strandin BC Pegasus Onsdagen den 27 december 19:00
138. Tim Sundström BK Stallis Torsdagen den 4 januari 19:00
139. Tobias Johansson Sandvikens AIK BK Lördagen den 16 december 10:00
      Onsdagen den 27 december 19:00
140. Tomas Hoffmar Delta 72 Onsdagen den 27 december 19:00
141. Tomas Nises BK Rättvik Tisdagen den 2 januari 19:00
142. Tomas Ruotsalainen BK Triss Onsdagen den 3 januari 19:00
      Torsdagen den 4 januari 19:00
143. Tony Bodin BK Runan Lördagen den 6 januari 10:00
      Lördagen den 6 januari 13:00
144. Torbjörn Olsson Sandvikens AIK BK Lördagen den 9 december 10:00
      Torsdagen den 28 december 19:00
145. Tord Sjöberg BK Rättvik Lördagen den 16 december 10:00
146. Torgny Sundkvist BK Nobel Lördagen den 6 januari 10:00
      Söndagen den 7 januari Finalkval
      Söndagen den 7 januari Kvart
      Söndagen den 7 januari Semi
      Söndagen den 7 januari Final
147. Vesa Heinonen BK Rullarna Lördagen den 16 december 10:00
      Lördagen den 30 december 10:00
      Lördagen den 30 december 13:00
148. Viktor Matikainen Gävle KK Lördagen den 30 december 10:00
149. Viktoria Karlsson BK Kaskad Lördagen den 6 januari 10:00
150. Örjan Hedgren BK Skinnarna Torsdagen den 4 januari 19:00
      Lördagen den 6 januari 10:00